Stłuczka autem za granicą – pomoc drogowa

Nie ulega żadnej wątpliwości, iż stłuczka autem za granicą jest bardzo dużym przeżyciem dla wszystkich uczestników zdarzenia. Powinniśmy wiedzieć jednak o tym, że niezwykle istotnym elementem z tym związanym będzie wezwanie pomocy drogowej, co może nam wyjść na dobre. Śmiało można rzec, że dzięki temu taka sytuacja stłuczki autem za granicą zostanie odpowiednio rozwiązana, a nasze auto nie będzie przeszkadzało innym kierowcom na drodze przez jakiś okres czasu, co jest ważne. Warto więc znać numer telefonu do pomocy drogowej, bo jak wiadomo taka stłuczka autem za granicą współcześnie może przytrafić się praktycznie każdemu, a więc warto na siebie uważać, aby mieć pewność, że nie będziemy musieli płacić żadnego odszkodowania, w przypadku gdy to my będziemy sprawcami wypadku. Na pewno stłuczka autem za granicą to spory stres dla wielu osób, ale trzeba zachować wtedy zimną krew i zdrowy rozsądek. Pomoc drogowa usunie nasze auto z drogi, dzięki czemu nie będzie ono przeszkadzało w kontynuowaniu jazdy innym kierowcom, co na pewno sprawi, iż policja spojrzy na nas przychylniej. Warto w takiej sytuacji wezwać również rzeczoznawcę samochodowego, bo jak sama nazwa wskazuje, pomoże nam on wyjaśnić wiele kwestii, przede wszystkim oceni wypadek pod kątem technicznym, a oprócz tego wyceni szkody, pomoże sporządzić protokół powypadkowy ze stłuczki autem za granicą, warto więc skorzystać z jego usług. Chyba każdy z nas wie bardzo dobrze o tym, że taka pomoc drogowa powinna zjawić się na miejscu zdarzenia bardzo szybko, aby nie utrudniać ruchu innym kierowcom, warto jednak zapoznać się przed wyjazdem za granicę z informacjami na ten temat na wielu stronach internetowych, gdyż są one dostępne zupełnie za darmo. Wtedy stłuczka autem za granicą nie będzie miała przed nami żadnych tajemnic, a więc już po fakcie nie będziemy się aż tak bardzo stresowali, dlatego też warto posiadać szeroką wiedzę w tym temacie, ponieważ może się ona przydać. Stłuczka autem za granicą to przykre zdarzenie, ale czasami nieuniknione, lecz musimy pamiętać o tym, co koniecznie trzeba w takiej sytuacji zrobić, zwłaszcza o wezwaniu na miejsce pomocy drogowej.

Wypadek drogowy (samochodowy) lub kolizja w Niemczech

Jak zachować się na miejscu wypadku drogowego w Niemczech? Ważne jest, by zatrzymać się i udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy, następnie zabezpieczyć miejsce wypadku oraz zwerbować uczestników ruchu drogowego do pomocy. Nie powinno się torować ruchu drogowego pojazdami. Ważną rzeczą może się okazać wezwanie policji na miejsce wypadku, który zdarzył się na terenie Niemiec. Policja napisze zaświadczenie potwierdzające opisaną wersję zdarzeń, co uniemożliwi sprawcy wypadku wycofanie się ze złożonego oświadczenia. Jeśli polski kierowca ma problem ze zrozumieniem niemieckiego policjanta, niezbędna może się okazać pomoc tłumacza z centrali MOTOEXPERT, który bezpłatnie przetłumaczy policji podane przez polskiego poszkodowanego informacje. Następnie powinno się zanotować dane wszystkich uczestników wypadku drogowego w Niemczech. Przy podpisywaniu dokumentów należy patrzeć na to, czy ich treść jest czytelna i zrozumiała. Najlepiej jest nie podpisywać żadnych dokumentów i ograniczyć się jedynie do opisu przebiegu wydarzeń. Po tym wszystkim następuje wezwanie pomocy drogowej, która przetransportuje technicznie niesprawny pojazd na parking lub do najbliższego warsztatu samochodowego. Niemieckie pomoce drogowe zazwyczaj żądają natychmiastowej zapłaty za swoje usługi. Nie obowiązuje to jednak jeśli wybierze się jedną z ponad 330 partnerskich pomocy drogowych z listy MOTOEXPERT. Namiary na najbliższą partnerską pomoc drogową uzyskuje się dzwoniąc do centrali MOTOEXPERT – numer niemieckiej linii telefonicznej + 49 911 9646 455. Dzwoniąc pod ten numer uzyskamy również bezpłatne porady od rzeczoznawcy samochodowego MOTOEXPERT. W przypadku niezawinionej szkody po wypadku na terenie Niemiec poszkodowany ma prawo zlecić wykonanie niezależnej opinii rzeczoznawczy, służącej ustaleniu wysokości szkody i zabezpieczeniu materiałów dowodowych. Zwykle rzeczoznawcy samochodowi na terenie Niemiec, oprócz rzeczoznawców MOTOEXPERT, za swoje usługi żądają zapłaty z góry. Koszty wykonania opinii technicznej przez MOTOEXPERT (w przypadku szkód OC) pokrywane są na podstawie podpisanej przez Klienta cesji wierzytelności. Wtedy zapłaty dokonuje towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku w Niemczech. Warto jest więc zlecić te usługi profesjonalnym rzeczoznawcom firmy MOTOEXPERT.

Kolizja w Niemczech i bezradność poszkodowanych kierowców

Polak podczas kolizji w Niemczech sam, bez fachowej pomocy eksperta nie doprowadzi sprawy do końca i nie otrzyma należnego odszkodowania. Kolizja w Niemczech jest sygnałem, że trzeba działać natychmiast, korzystając z pomocy rzeczoznawców. Zanim jednak skontaktujemy się z fachowcem, musimy zapewnić pomoc poszkodowanemu. Z reguły bezradność w takich sytuacjach paraliżuje nas przed działaniem i zazwyczaj sami nie potrafimy poradzić sobie z sytuacją. Polak podczas kolizji w Niemczech ze względu na nieznajomość języka i prawa nie potrafi sami, bez pomocy eksperta, wystąpić o należne mu odszkodowanie. Nie bójmy się więc w takich sytuacjach prosić o pomoc. Wsparcie w takich sytuacjach zapewnia firma MOTOEXPERT, która odciąży nas od niepotrzebnych zmartwień. Jeżeli dochodzi do wypadku śmiertelnego podczas kolizji w Niemczech, rodzina ma prawo do roszczeń i odszkodowań. Pomoc prawną i techniczną zapewni nam firma, która będzie w naszym imieniu występować o odszkodowanie po kolizji w Niemczech. Należy także pamiętać o tym, że w przypadku całkowitej szkody, gdzie trzeba będzie kupić i zarejestrować nowy pojazd, wydatki poniesione na rejestrację oraz tablice rejestracyjne również mogą zostać zwrócone. Należy mieć na uwadze, że kolizja w Niemczech przy braku znajomości języka niemieckiego nie musi być większym problemem, jeżeli zaczniemy współpracować z towarzystwem pomocy samochodowej MOTOEXPERT. Polak, który został poszkodowany po kolizji w Niemczech ma prawo samodzielnie wybrać rzeczoznawcę samochodowego w celu określenia wartości zniszczonego pojazdu oraz uzyskania pomocy przy wypłaceniu odszkodowania. Oczywiście nikt z nas takiego prawa nie zna i nie mamy świadomości, co nam się należy. W związku z tym często zostawiamy sprawę i nie doprowadzamy jej do końca, tracąc przy tym bardzo dużo. Co roku na skutek wypadków drogowych giną kolejne osoby. Dzieje się to na trasach zarówno długich, jak i krótkich. Powodów jest mnóstwo, począwszy od nadmiernej prędkości, na małej nieuwadze skończywszy.

Co robić po kolizji samochodem w Hiszpanii?

W każdym kraju prawo działa zupełnie inaczej. Dotyczy to również jak najbardziej kolizji samochodem w Hiszpanii. Wszak tam postępowanie w takiej sytuacji nie musi być dokładnie takie samo, jak w naszym kraju. Każde państwo ma swoje własne ustalenia. Dlatego też, jeżeli wybieramy się na wakacje w tamte strony to warto poznać przynajmniej podstawowe informacje na ten temat. Dzięki temu, kiedy dojdzie do kolizji samochodem w Hiszpanii, będziemy wiedzieli, co powinniśmy robić i jak dalej postępować. Oczywiste jest, że w takiej sytuacji, jak na przykład kolizja samochodem w Hiszpanii, wielu ludzi i tak nie będzie tego wszystkiego wiedziało. Możliwe, że po prostu nie zapamięta, a nie zapisało informacji na te okoliczność przydatnych. Jeżeli zatem nie chcemy przygotować się do ewentualnej kolizji samochodem w Hiszpanii, w sposób odpowiedni to powinniśmy przynajmniej sprawdzić informacje, gdzie znajdziemy pomoc, kiedy już dojdzie do kolizji samochodem w Hiszpanii. Na szczęście w dobie komputerów i internetu, jeżeli tylko będziemy w stanie to możemy poszukać pomocy już po zdarzeniu. Oczywiście, jest to wyjście jedynie dla tych, którzy w kolizji samochodem w Hiszpanii brali udział, ale specjalnie mocno nie ucierpieli. Wszak tylko takie osoby będą mogły poszukaćpomocy. Natomiast jeżeli nasz stan jest poważniejszy, to zajmą się nami odpowiednie służby. Problem możemy mieć dopiero wtedy, kiedy już wyzdrowiejemy i rozpoczną się odpowiednie procedury mające na celu ustalenie winnego. W późniejszym czasie również po kolizji samochodem w Hiszpanii, koniecznie należałoby ustalić, jakie straty poniósł nasz samochód, w tym także na ile wycenia się jego naprawę. Jeżeli sami to uczynimy, to nie będzie to wiarygodne dla naszego ubezpieczyciela. Dlatego jeżeli już po wypadku będziemy w internecie poszukiwali pomocy to powinniśmy również znaleźć odpowiedniego rzeczoznawcę. Dzięki pomocy odpowiednich osób, będziemy mogli liczyć na to, że wszystkie formalności zostaną doprowadzone do końca w prawidłowy sposób.

Likwidacja szkody – Wypadek w Niemczech

Likwidacja szkód komunikacyjnych po wypadku samochodowym za granicą?

Gdy zdarzy się nam niezawiniony wypadek drogowy za granicą zawsze konieczna staje się likwidacja szkód komunikacyjnych, powstałych w wyniku zdarzenia. Mowa tu o działaniach związanych z niwelowaniem powstałych w wyniku zdarzenia drogowego strat, dotyczących głównie uczestniczących w wypadku samochodów oraz uzyskanie należnego odszkodowania za poniesione szkody.  Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że pierwszym krokiem w sytuacji, gdy zdarzy się wypadek drogowy za granicą, jest zawsze zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie stanu osób uczestniczących w wypadku oraz udzielenie ewentualnym poszkodowanym pierwszej pomocy, a także wezwanie odpowiednich służb, przede wszystkim Policji i Pogotowia, a jeśli zaistnieje taka konieczność, także straży pożarnej.

Likwidacja szkód komunikacyjnych powstałych w wyniku  wypadku drogowego za granicą (w Niemczech) opiera się przede wszystkim na uzyskaniu odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej sprawcy zdarzenia, bez względu na to, czy jest to obywatel danego kraju czy też obcokrajowiec. Należy wówczas pamiętać, że likwidacja strat powstałych w wypadku drogowym za granicą może znaleźć swój finał w sądzie, a sprawa będzie prowadzona w oparciu o prawo  obowiązujące w państwie, gdzie miało miejsce zdarzenie. Nie ma tutaj znaczenia, jakiej narodowości byli uczestnicy wypadku drogowego za granicą tj. zarówno sprawca, jak i ewentualni poszkodowani.

Oczywisty jest fakt, iż im poważniejsze skutki zdarzenia, tym dłuższy i bardziej wnikliwy proces likwidacji szkody. Wielu Polaków decyduje się w tym przypadku na pomoc ze strony kompetentnych doradców i prawników, fakt ten dotyczy zarówno obywateli Polski, którzy są sprawcami wypadku drogowego za granicą, jak i tych, którzy w wyniku zdarzenia zostali poszkodowani nie z własnej winy.

W pierwszym przypadku pomoc dotyczy otrzymania jak najniższej kary, przyjmującej najczęściej postać stricte finansową. Z kolei w sytuacji, gdy wypadek drogowy za granicą oznacza dla Polaka szeroko rozumiane straty, czyli jest on uczestnikiem poszkodowanym w wyniku zdarzenia nie z własnej winy, wówczas zawsze istnieje możliwość otrzymania odszkodowania za poniesione straty materialne, fizyczne i moralne z OC sprawcy wypadku.  Działanie dotyczące dochodzenia odszkodowania od niemieckiego ubezpieczyciela wymaga jednak przede wszystkim znajomości prawa komunikacyjnego i cywilnego danego kraju oraz odpowiedniego udokumentowania poniesionych strat. W tym przypadku zawsze wskazana jest pomoc prawna i pomoc niezależnego rzeczoznawcy samochodowego.

Szkoda w Niemczech – Wycena szkód – Rzeczoznawca Ingolstadt